Достапни линкови

Поранешниот чешки претседател нема да се сретне со принц Чарлс


Поранешниот чешки претседател Вацлав Хавел поради влошување на здравствената состојба морал да го откаже состанокот со британскиот принц Чарлс и неговата сопруга Камила. Од истите причини 73 годишниот Хавел ја одложил и планираната посетата на Грузија. Хавел бил 13 години претседател по паѓањето на комунистичкиот режим во 1989 година.
XS
SM
MD
LG