Достапни линкови

Вторник е резервиран за протести во Скопје


Стечајните работници и оние кои се прогласени за технолошки вишок денеска повторно протетираа пред Владата. Тие бараат решавање на нивниот статус и да добиваат месечен надомест од 100 евра до нивно вработуување или пензионирање. Друг протест повторно се одржа денеска пред седиштето на опозициската партија СДСМ. Демонстрантите кои се членови на здружението на „Жртви на транзицијата“ велат дека им е доста од лагите на Бранко Црвенковски.
XS
SM
MD
LG