Достапни линкови

По снежната лавина во Авганистан настрадале 35 луѓе


Авганистанските власти соопштија дека се пронајдени 35 мртви луѓе кои настрадале од снежната лавина која пред две недели ги потрупала. Лошите временски услови им го отежнале пристапот на спасувачите до планинскиот регион каде се граничат Кина, Пакистан и Таџикистан.
XS
SM
MD
LG