Достапни линкови

Обама ќе го потпише законот за здравствената реформа


Американскиот претседател Барак Обама денеска се очекува да го потпише законот за здравствена реформа на церемонија која се подготвува пред Белата Куќа. Портпаролот на Белета Куќа Роберт Гибс изјави дека Обама ќе ги поканел сите членови на Конгресот кои го поддржале законот за поширока здравствена заштита на американските граѓани.
XS
SM
MD
LG