Достапни линкови

Осум деца загинаа во напад на училиште во Кина


Кинеските медиуми јавуваат дека осум деца загинале, а пет се повредени во напад, во основно училиште во југоисточна Кина. Државната кинеска агенција јави дека децата биле избодени со нож. Се наведува дека напаѓачот е средновечен доктор, кој бил отпуштен од локалната клиника. Напаѓачот наводно имал историја на психички проблеми.
XS
SM
MD
LG