Достапни линкови

Запленет еден тон марихуана во Албанија


Албанската полиција соопшти дека запленила над еден тон марихуана и уапсила 3 шверцери на дрога. Марихуаната ја заплениле во јужниот дел на Албанија на околу 280 километри од Тирана.Во соопштението се вели дека дрогата била наменета за италијанскиот пазар.Српската полиција денеска соопшти дека уапсела двајца Холанѓани кои сакале да излезат од србија со 46 килограми марихуана скриена во нивното возило.
XS
SM
MD
LG