Достапни линкови

Испукана е ракета од Газа кон Израел


Израелската полиција соопшти дека палестинските бунтовници истрелале ракета од појасот Газа кон Израел.Во соопштението е наведено дека ракетата не предизвикала поголема материјални штети ниту жртви.


XS
SM
MD
LG