Достапни линкови

Доктори лекувале деца со заразена со ХИВ вирус медицинска опрема?


Узбекистански медиуми јавуваат дека најмалку 14 деца починале од сида и 133 деца се заразени со ХИВ вирусот во две детски болници. Новинските агенции пренесуваат дека 12 доктори и медицински сестри се осомничени дека пред 3 години ги лекувале децата со заразена медицинска опрема.Узбекистанките обвинители не биле достапни за коментар , јавуват агенциите.

XS
SM
MD
LG