Достапни линкови

Руски функционери преведени поради дрога


Руските медиуми пренесуваат дека руската агенција за борба против трговијата со дрога притворила 100-тина луѓе при неколку рации во ноќните клубови во Москва. Меѓу притворените се и функционери задолжени за финасии, студенти кои студираат на елитните московски универзитети и познати фитнес тренери. За време на рацијата кај нив е пронајдена синтетичка дрога, хашиш и кокаин.
XS
SM
MD
LG