Достапни линкови

Бугарите запленија хероин вреден 500 илјади евра во воз


Бугарски цариници заплениле хероин во купе во воз кој од Истанбул преку Бугарија патувал кон Белград. Според првичните проценки, хероин вреди половина милион евра. Бугарската царина соопшти дека дрогата била запленета синоќа по детална царинска контрола на вагон за спиење.
XS
SM
MD
LG