Достапни линкови

Се урна авион во близина на Москва - сите 9 луѓе преживеа


Мал авион со 9 луѓе се урна во близина на аеродромот во Москва. Како што се јавува, сите преживеале, но осум од нив биле повредени и хоспитализирани. Авионот се урнал во шумата во близина на Домодедево при што не била направена штета ни на земјата.
XS
SM
MD
LG