Достапни линкови

САД ќе го подобруваат „лошиот закон за имиграција“


Американскиот претседател Барак Обама рече дека се обврзува оти заедно со конгресот ќе работи на подобрување на „лошиот закон за имиграција“. Во пораката претставена пред големиот број насобрани граѓани што бараат измени на имиграциониот систем, Обама рече дека општеството плаќа висока цена поради тоа што во таа област не се прави ништо.
XS
SM
MD
LG