Достапни линкови

Во Собранието пратенички прашања


Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 99-тата седница, на чиј дневен ред се пратенички прашања. Вообичаено пратениците ги поставуваат прашањата до владата секој последен четврток во месецот, меѓутоа овој пат тоа е поместено поради посетата на премиерот Никола Груевски на Брисел, каде што в четврток ќе има средба со својот грчки колега Јоргос Папандреу.
XS
SM
MD
LG