Достапни линкови

Најмалку 4 лица загинале во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека постои сомневање дека американски беспилотни летала со ракетни проектили погодиле куќа и автомобил при што загинале најмалку 4 луѓе. Идентитетите на загинатите се уште не се познати. Регионот каде што се испукани ракетните проектили е познат како упориште на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG