Достапни линкови

Груевски: Неблагодарно е да се прогнозира


Македонскиот премиер Никола Груевски изјави дека е многу неблагодарно однапред да се прогнозира било каков исход од престојната средба со грчкиот премиер Јоргос Папандреу. Груевски додаде дека станува збор замногу тежок и сериозен, долгогодишен проблем, па затоа е подобро, како што вели тој да се остави средбата да заврши па потоа да се види како ќе се одвиваат работите.
XS
SM
MD
LG