Достапни линкови

Иранскиот верски лидер го опиша Обама како лицемер


Иранскиот врховен верски лидер ајатолахот Али Хаменеи, по пораката од американскиот претседател Барак Обама за прославата на иранската нова година, одговори дека администрацијата на Обама тврдела дека има „праведни и чесни интереси“, но нивните дела го покажуваат „спротивното“. Хамнеи ова го изјави во обраќањето до иранската нација, на државната телевизија.
XS
SM
MD
LG