Достапни линкови

Вратени нови македонски азиланти од Норвешка


Македонски државјани биле депортирани синоќа во Македонија откако не добиле економски азил во Норвешка. Македонското министертво за внатрешни работи соопшти дека со авион доцна во ноќта биле вратени 4-ца азиланти од Осло.
XS
SM
MD
LG