Достапни линкови

Бомбашки напади во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека најмалку 5 луѓе се убиени при два оддвоени бомбашки напади во јужната провинција Балохстан. Полицијата соопшти дека меѓу загинатите има и полицајци а ранети се околу 10 луѓе.


XS
SM
MD
LG