Достапни линкови

Бан Ки Мун: Палестинците страдаат од израелската блокада


Генералниот секретар на Обединетите Нации, Бан ки Мун денеска изјави дека израелската блокада на појасот Газа предизвикува „неприфатливо страдање“ за Палестинците и „охрабрување за екстремистите“. Бан ки Мун побара од Израелците да ја прекинат блокадата на тој регион и изрази солидарност со Палестинците.
XS
SM
MD
LG