Достапни линкови

Бура во Јапонија


Силната бура ја зафати денеска Јапонија при што се повредени над 30 луѓе, пренесуваат новинските агенции.Во Токио и другите поголеми градови бурата предизвикала откажување на дел од авионските летови и железничкиот сообраќај. Ветерот дувал со брзина од 140 километри на час.
.
XS
SM
MD
LG