Достапни линкови

Бомбашки напади во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека најмалку 10 луѓе загинале и десетици се ранети при бомбашки напад врз воен конвој во провинцијата Хелманд. Во друг инцидент во источната провинција Хост експлодирала бомба во близина на група луѓе што ја прославувале персиската нова година и се уште нема информации за колку се ранети.
XS
SM
MD
LG