Достапни линкови

Клучно гласање за американските здрвствени реформи


Американскиот Претставнички дом денеска ќе гласа за здравствените реформи. Овој предлог закон веќе помина во Сенатот и за да се изгласа денеска во Претставничкиот Дом се потребни 216 пратенички гласови . Со предлогот за здравствени реформи на американскиот претседател Барак Обама 32 милиони неосигурани Американци треба да добијат здравствено осигурување.
XS
SM
MD
LG