Достапни линкови

Бан Ки Мун во посета на Газа


Генералниот секретар на Обединетите Нации, Бан Ки Мун денеска на кратко го посети Појасот Газа, како дел од регионалната турнеја со цел заживување на мировниот процес на Блискиот Исток. Денеска треба да пристигне во регионот и американскиот претставник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел за да ги потикне израелско-палестинските –преговори. Бан ки Мин побара вчера од Израел да ја прекине изградбата на еврејска населба за доселениците во Источниот Ерусалим.
XS
SM
MD
LG