Достапни линкови

Протести во Бугарија


Стотици полицајци и државни службеници протестираа денеска во Софија против владиниот план за намалување на нивните плати, пренесувааат новинските агенции.Над 1500 демонстранти денеска побараа и подобри услови за работа. Бугарската влада најавила намалување на пензиското и здравственото осигурување за да го намали со тоа и буџетскиот дефицит.
XS
SM
MD
LG