Достапни линкови

Тачи: Србија порано или подоцна ќе го признае Косово


Косовскиот премиер Хашим Тачи денеска по конференцијата во Брдо изјави дека Србија порано или подоцна ќе го признае Косово.Недоаѓањето на српскиот претседател Борис Тадиќ, Тачи го оцени какао дел од „менатлитетот на минатото“ и истакна дека со бојкот на конференцијата Србија „не си помага“.
XS
SM
MD
LG