Достапни линкови

Папандреу: Грција сама ќе си ги плати долговите


Грција самата ќе ги плати своите долгови и не постои ризик да ги избегне своите обврски. Ова го изјави денеска грчкиот премиер Јоргос Папандреу на собирот на партијата Пасок во Атина.Тој додаде дека Грција ги преземала сите неопходни чекори во решавањето на финансиката криза и дека нема да ја избегне својата обврска за плаќање на долгот. Лидерите на Европската унија на средба во Брисел на 25 и 26 март треба да разговараат за механизмите за поддршка на Грцијa


XS
SM
MD
LG