Достапни линкови

Руската полиција не доволи протест во Москва


Руската полиција им забрани да протестираат антивладините демонстрантите во Москва. Полицијата притворила 30-тина демонстранти на плоштадот Пушкин во Москва пренесуваат новинските агенции. Руската полиција соопшти дека демонстрантите немале дозвола од градските власти да одржат протест во Москва.Во Санкт Петерсбург и Владивосток над 2 илјади луѓе побараа од владиниот тим на рускиот премиер Владимир Путин да ја напушти Владата.Демонстратите протестираат против владината економска политика и бараат поголема политичка слобода во земјата.

XS
SM
MD
LG