Достапни линкови

Апсењето на Талибанските лидери штети врз мировните преговори


Авганистанските власти соопштија дека апсењето на талибанските лидери предизвикал „негативен удар“ врз владините преговори со бунтовниците. Претседателскиот потпарол, Сиамак Хирави изјави дека последните апсења во Пакистан на лидерите на исламистичките бунтовници ја кочат авганистанската владина иницијатива за мировни прееговори.

XS
SM
MD
LG