Достапни линкови

Принцот Чарлс во посета на Прага


Британскиот приноц Чарлс и неговата сопруга Камила денеска пристигнаа во Прага како дел од нивната турнеја низ Централна Европа. Кралската двојка се сретна со чешкиот претседател Вацлав Клаус во замокот во Прага. Чешките власти соопштија дека во фокус на посетата се прашањата за заштита на животната средина и културното наследство.
XS
SM
MD
LG