Достапни линкови

Протести во Индонезија против Израел


Илјадници демонстранти во Џакарта протестираат денеска против израелскиот план да изгради еврејска населба во Источен Ерусалим. Демонстрантите со транспаренти бараат „спас за Палестина“.
Протестите биле организирани од исламистичка политичка партија пренесуваат новинските агенции. Индонезија нема воспоставено дипломатски односи со Израел и ги подржува палестинките напори да добијат своја држава.
XS
SM
MD
LG