Достапни линкови

Уапсени Талибанци во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти денеска дека уапсила тројца талибанци, осомничени за планирање терористички напад во Карачи. Само оваа година во Пакистан загинале 76 луѓе при бомбашки напади.

XS
SM
MD
LG