Достапни линкови

Ердоган ја повлече заканата за Ерменците


Турскиот премеир Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека нема намера да ги протера илјадници Ерменци што работат нелегално во Турција откако неговата претходна закана дека ќе го направи тоа наиде на остра критика. Ердоган побара од Западните земји да престанат да ја осудуваат Турција за геноцид врз Ерменците . Тој додаде дека со тој потег се покопува турската чест и се мешаат во турско - еремнските односи.

XS
SM
MD
LG