Достапни линкови

Во Русија протести против владата на Путин


Најмалку илјада и 500 луѓе протестираа во рускиот град Владивосток против владата на премиерот Владимир Путин. Опозиционите лидери прочитаа листа на барања, вклучувајки и оставка на владата и директни избори за гувернери. За денеска се закажани анти-владини протести и во други руски градови, меѓу кои, во Москва, Санкт Петерсбург, Иркутск и други.
XS
SM
MD
LG