Достапни линкови

Анти-владини протести во БанкокИлјадиници луѓе со автомобили, камиони и моторцикли поминаа низ улиците на главниот град на Тајланд, Банкок, обидувајки се да ги поттикнат жителите на протести против владата. Опозицијата бара оставка на владата и нови избори.
XS
SM
MD
LG