Достапни линкови

Оли Рен: ЕУ да ги усвои механизмите за помош на Грција


Европскиот комесар за економски прашања Оли Рен ги повика денеска лидерите на Европската Унија, и покрај воздржаноста на Германија, идната недела да се изјаснат за механизмиоте за финансиска помош на Грција доколку биде тоа потребно. Станува збор за механизми кои во основни црти ги одобрија министрите за финансии на Евро зоната, а кои треба да бидат одобрени и од шефовите на држави и влади идниот четврток и петок.
XS
SM
MD
LG