Достапни линкови

Независниот полициски синдикат бара соодветен третман од МВР


Независниот полициски синдикат и новоформираната Конфедерација на синдикални организации на Македонија денеска од Министерството за внатрешни работи побараа почитување на нивните права и средба со ресорната министерка Гордана Јакнкулоска. Од двете организации најавија дека доколку нивните барања набрзо не бидат остварат, ќе протестираат пред Министерството за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG