Достапни линкови

Филе: Косово да ги почне реформите за прием во ЕУ


Еврокомесарот за проширување Штефан Филе денеска во Приштина изјави дека институците на Косово треба да обезбедат политичка стабилност, да им гарантираат безбедност на малцинствата и да ги почнат реформите потребни за влез во Европската унија. Филе оцени дека Косово има европска перспектива и затоа побара порешителна борба против организираниот криминал.
XS
SM
MD
LG