Достапни линкови

Претседателот на ЕУ без одлука за самитот на Брдо кај Крањ


Претседателот на Европскиот совет Херман ван Ромпеј попладнево треба да ја донесе одлуката дали ќе учествува на конференцијата за Западен Балкан што за утре е закажана на Брдо Кај Крањ. Според новинските агенции, неговата вчерашна средба во Брисел со словенечкиот премиер Борут Пахор не донесла резултати.
XS
SM
MD
LG