Достапни линкови

Малики е во благо водство


Ирачката изборна комисија соопшти дека според последните резултати од парламентарните избори, паријата на актуелниот Нури ал Малики е во благо водство пред опозицискиот блок на Ијад Алави. Од досега изброените 89 проценти од гласачки ливчиња партијата на Малики води со речиси 40 илајди гласови повеќе од второ рангираната коалиција Иракиа. Конечните резултати најверојатно ќе бидат готови до крајот на месецов , се вели во соопштението на изборната комисија.

XS
SM
MD
LG