Достапни линкови

Авганистанската антикорупција помоќна


Авганистанската антикорупциска организација доби повеќе моќ од власта. Авганистанскиот претседател, Хамид Карзаи и додели дополнителни надлежности на организацијата, односно антикоруспциската комисија нема да се занимава само со случаи кои веќе ги разгледувала полицијата и обвинителството туку ќе може да испитува и обвинувања за корупција.
XS
SM
MD
LG