Достапни линкови

Путин: Нуклеарната центала во Бушнер ќе проработи летово


Рускиот премиер Владимир Путин изјави денеска дека нуклеарна централа на Иран треба да биде готова ова лето. Путин ова го изјави на состанокот за нуклерана индустија во градот Волгодоск. Русија веќе 15-тина години му помага на Иран да изгради нуклеарна цетрала во градот Бушер , но во последниве неколку години изградбата одеше побавно..
XS
SM
MD
LG