Достапни линкови

Лавров: САД не се повеќе непријателот, но не се ни пријател


Рускиот министер за надворешни работи , Сергеј Лавров денеска во Москва изјави дека „Соединетите Американски Држави не се повеќе непријатели но се уште не се ни пријатели“.Ова Лавров го изјави пред да се сретне со американскиот државен секретар Хилари Клинтон. Тој даде дека односот на американскиот претседател Барак Обама со неговиот руски колега Дмитри Медведев се базира на доверба. Клинтон денеска пристигна во Москва за да разговара со руски претставници за намалување на нуклеарното оружје.
XS
SM
MD
LG