Достапни линкови

Осудени мажите што го украдоа знакот од Аушвец


Полскиот суд денеска ги осуди на затворска казна тројцата мажи што го украдоа знакот од злосточничкиот камп во Аушвиц. Осудените ќе поминат од 18 месеци до речиси три години во затвор . Уште тројца мажи се осомничени за учество во кражбата и чекаат да почне судскиот процес, пренесува полската новинска агенција.
XS
SM
MD
LG