Достапни линкови

Руско-американски вселенски екипаж се врти на Земјата


Руското вселенско летало со руско- американски екипаж се врати од меѓународната вселенска станица и слета во Казахстан. Космонаутите Максим Сурајев и Џефри Вилијамс поминаа повеќе од 5 месеци во вселенската станица
XS
SM
MD
LG