Достапни линкови

Ракетен напад од Газа врз Израел


Едно лице загинало на израелска територија од ракета истрелана од Газа, јавија агенциите. Ваквите ракетни напади се ретки од израелската офанзива во Газа во минатата година. Одговорноста ја превзела досега непозната исламистичка група, наречена Ансар Ал Суна. Инаку, денеска во посета на Газа е најавена Кетрин Ештон, шеф за надворешна политика на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG