Достапни линкови

Штефан Филе во Подгорица за евро-перспективите на Црна ГораЕвропскиот комесар за проширување Штефан Филе, денеска е во посета на Црна Гора, каде што со црногорските власти ќе разговара за реформите во процесот на интеграција на земјата во Европската Унија. Црна Гора во декември 2008-ма побара статус на кандидат за членство во Унијата, во минатата година го одговараше прашалникот, а до крајот на оваа година очекува позитивно мислење.
XS
SM
MD
LG