Достапни линкови

Мичел в недела на Блискиот Исток?


Изреалскиот министер за одбрана Ехуд Барак изјави дека специјалниот американски пратеник Џорџ Мичел можеби ќе допатува на Блискиот Исток во недела. Мичел имал телефонски консултации со израелските лидери, откако ја одложи посетата на регионот поради планот на Израел за изградба на нови населби за евреите во окупираниот источен Ерусалим.
XS
SM
MD
LG