Достапни линкови

Хилари Клинтон во посета на Русија


Напредокот во склучување на нов договор за нуклеарно разоружување, проблемите околу иранската нуклеарна програма и мировните преговори на Блискиот исток се теми на кои денеска во Москва ќе разговараат американскиот државен секретар Хилари Клинтон и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Клинтон, за време на официјалната посета на Русија, утре ќе се сретне и со рускиот претседател Дмитриј Медведев.
XS
SM
MD
LG