Достапни линкови

Филе: Албанија мора да ја надмине политичката криза


Еврокомесарот за проширување Штефан Филе, пред посетата на Тирана, упатил апел до албанските политичари под итно да ја решат политичката криза за да се спроведат потребните рефoрми за евроинтеграции. Неговата порака ја пренесува Делегацијата на мисијата на ЕУ во Тирана. Во петок предвидено е Филе да се сретне со шефот на албанската држава Бамир Топи и со лидерите на двете најголеми партии.
XS
SM
MD
LG