Достапни линкови

Кекеши: Прашањето за името е билатерално и треба да го решите со вашиот сосед


Прашањето за името е билатерално и тоа Македонија треба да го реши со својот сосед. За билатералното прашање треба да се биде што е можно поактивен за да се најде решение , а не да се чека да се решат сите прашања наеднаш.Ова денеска го изјави унгарскиот амбасадор во Скопје, Ференц Кекеши на трибина за евроатланските интеграции.Тој додаде дека соседските земји може да имаат некои отворени прашања.
XS
SM
MD
LG